اخذ کد اقتصادی

کد اقتصادی چیست؟

برای بیان آسان تر مفهوم کد اقتصادی می توان این گونه بیان  کرد که همان طوری که هر فرد برای شناسایی دارای یک کد ملی منحصر به فرد می باشد افرادی که فعالیت های اقتصادی در روش های مختلف انجام میدهند نیز برای مورد حمایت واقع شدن و همچنین نظارت بر عملکرد اقتصادی نیازمند یک شماره منحصر به فرد به نام کد اقتصادی هستند که در اصل شماره شناسایی این افراد در سازمان امور مالیاتی می باشد و پس از عبور از مراحل خاص خود به ان ها تعلق خواهد گرفت.

این کد که شامل ۱۲ رقم می باشد و با عدد ۴ شروع می شود یک کد اجباری است که می باید برای تمامی امور مهم تجاری مثل اخذ کارت بازرگانی ، مشارکت در مناقصه و مزایده ، اخذ قرارداد با شرکت های دولتی و حتی بازکردن حساب در بانک وجود داشته باشد.

 

 

انواع کد اقتصادی

کد اقتصادی را می توان به دو دسته ی کد اقتصادی قدیم و کد اقتصادی جدید دسته بندی کرد.

کد اقتصادی قدیم:

در واقع همان شماره دوازده رقمی می باشد که بعد از تشکیل دادن پرونده مالیاتی به اشخاص و یا شرکت تعلق می گیرد.

کد اقتصادی جدید

کد اقتصادی جدید برای استفاده از خدمات الکترونیکی در حیطه ی مالیاتی و ارائه دادن اظهارنامه ی اینترنتی از سوی سازمان امور مالیاتی ایجاد شده است. این کد دارای ۱۶ رقم است که تمامی اشخاص و همچنین کلیه شرکت ها بعد از دریافت کد اقتصادی قدیم بعد از طی کردن مراحل مربوط به این فاز ان را دریافت نمایند.

 

 

زمان دریافت کد اقتصادی:

هر شرکت و یا موسسه ای که بخواهد فعالیت کند بعد از ثبت و از زمان تاریخ ثبت به مدت دو ماه زمان دارد تا به اداره دارایی مربوط به محدوده ی فعالیت خود مراجعه کند و پرونده مالیاتی تشکیل دهند و جهت گرفتن کد اقتصادی خود اقدام نمایند.

 

 

اخذ کد اقتصادی چه مدت زمان می برد؟

تشکیل تمامی پرونده های مالیاتی در تمامی حوزه ها به استثنای حوزه غرب تهران چیزی حدود یک هفته زمان میبرد. در حوزه ی غرب تهران نیز علت تاخیر در این روند بازدید اداره ی دارایی مستغلات از شرکت می باشد. بعد از تشکیل دادن پرونده ی مالیاتی میتوانیم برای دریافت کد اقتصادی اقدام کنیم که زمانی حدود دو تا سه هفته نیاز دارد.

برای تشکیل دادن پرونده های مالیاتی نکات قابل اهمیتی وجود دارد که شرکت ها ملزم به رعایت و در نظر گرفتن این نکات می باشند. یکی از این نکات این مورد است که بعد از تشکیل شرکت و یا افزایش سرمایه زمانی حدود دو ماه فرصت دارند تا مالیات ” دو در هزار ” خود را پرداخت نمایند. که اگر چنین اتفاقی نیوفتد آن ها ملزم به پرداخت دو برابر مالیات در نظر گرفته ی معمول خواهند شد. به طور مثال شرکتی را در نظر میگیریم که با سرمایه ی صد میلیون تومان تشکیل شده باشد این شرکت می باید مالیات دو در هزار خود را که مبلغ ۲۰۰ هزار تومان می شود را به عنوان مالیات پرداخت کند و اگر این مبلغ را در زمان مقرر انجام ندهد می باید دو برابر بیشتر افزوده بر مالیات خود یعنی ۶۰۰ هزار تومان پرداخت نماید.

 

افرادی که موظف به اخذ کد اقتصادی هستند به شرح زیر می باشد:

-کلیه افراد حقوقی که در حیطه ی تولید، مونتاژ ، صادرات و واردات و هم چنین توزیع کالا و خدمات فعالیت دارند.

-کلیه افراد حقیقی که در حیطه ی تولید ، مونتاژ ، صادرات و واردات و همچنین توزیع کالا و خدمات فعالیت دارند.

در این قسمت این نکته قابل به ذکر است که افراد حقیقی می باید پروانه ی کسب داشته باشند و همچنین کلیه شرایط ملزوم برای دریافت کد اقتصادی را داشته باشند.

افرادی که موظف به اخذ کد اقتصادی نیستند به شرح زیر می باشد:

-مساجد و تکایا

-افراد حقیقی که به فعالیت های هنری مثل فیلمسازی و فعالیت های مربوط به آن ، طراحی ، خطاطی ، نقاشی ، نویسندگی ، ترجمه ی کتاب ، گرافیک و ویراستاری مشغول هستند.

-افراد حقیقی که به فعالیت تحقیق و یا مشاوره فنی اشتغال دارند مثل اعضا هیئت علمی دانشگاه ها

-اتحادیه ها

-افراد حقیقی که فعالیت پیمانکاری دارند مشروط بر ان که ارزش قرارداد و مبلغ ان در یک سال شمسی از ۵۰ میلیون ریال بیشتر نباشد.

 

 

فواید دریافت کد اقتصادی

دریافت کد اقتصادی شامل مزایای بسیاری است که اگر بخواهیم به برخی از ان ها اشاره کنیم برای نمونه می توانیم موارد زیر را در نظر بگیریم:

)دریافت مجوز های لازم برای فعالیت های تجاری

)پرداخت حقوق دولت به صورت مالیات

)جلوگیری از رقابت های ناسالم

 

 

چگونگی دریافت کد اقتصادی:

در اولین قدم برای دریافت این کد لازم است ابتدا برای شرکت مورد نظر تشکیل پرونده مالیاتی داده شود. برای انجام این امر لازم است با در دست داشتن معرفی نامه و یا وکالت نامه به اداره ی دارایی واقع در محدوده فعالیت مراجعه  و جهت مشخص کردن حوزه مالیاتی و دریافت کد اقتصادی خود اقدام نماید.

 

مدارک لازم جهت دریافت کد اقتصادی عبارتند از:

-کلیه مدارک ثبتی شرکت از جمله اساسنامه ، تقاضا نامه و… .

-کپی برابر اصل مدارک شناسایی اعضای شرکت .

-اجاره نامه رسمی و دارای کد رهگیری از ادرس شرکت

-گواهی امضا از صاحبان امضای شرکت .

-مهر شرکت .

-قبض تلفن که مربوط به مشخصات اجاره نامه باشد .

-تکمیل دفترچه ی مخصوص کد .

 

لازم به ذکر است برای اخذ کد اقتصادی جدید ( این کد با کد اقتصادی ۱۲ رقمی که در حال حاضر توسط اداره مالیاتی ارائه میشود متفاوت است) حتما باید پرونده مالیاتی خود را در سازمان امور مالیاتی تکمیل کرده و شماره واحد مالیاتی ، کلاسه پرونده و کد اقتصادی ۱۲ رقمی فعلی را دریافت نموده باشید.

همچنین باید به این نکته توجه داشت که روند تهیه مدارک و ارائه آن ها در طی مراحل دریافت کد به طی نمودن پروسه ی خاص خود نیاز دارد که توصیه میشود انجام آن توسط افراد کارشناس و کاردان انجام شود.